פינוי בינוי

פינוי בינוי הוא פרויקט אשר ביסודו מספר נימוקים. מטרתו העיקרית היא שיפור האזור בו הוא נעשה, והפכיתו למבוקש ואטרקטיבי. האם זה אומר – יותר הטבות לבעלי הבתים ופחות הטבות למחוסרי הדיור? לא בהכרח. הפועל היוצא של חלק מתהליכי ההשבחה הוא דווקא הוזלת העלויות עבורם.

בינוי פינוי בינוי – מקרה ייחודי וחברתי של פינוי בינוי

זהו הפרויקט היחיד שהתחלתו היא בבנייה ולא בהריסה. בשכונות שבסמוך להן קיימים מגרשים נטושים בבעלות המדינה נבנים בניינים חדשים אליהם מועברים הדיירים מהבניינים הקיימים בחינם. לאחר מכן, ורק במעמד השלמת כל המעברים של כל הדיירים באזור, נהרסים הבניינים הישנים ובמקומם נבנים בניינים חדשים. עקב כך, הפרויקט לא מחליף בניינים אלא מוסיף אותם ובכך מגדיל את ההיצע, מה שמוביל בסופו של דבר להוזלת עלויות דיור. הדבר יאפשר למחוסרי הדיור לקנות דירה ראשונה במחיר נגיש.

פינוי בינוי לשיפור חזות פני העיר

זוגות בתחילת דרכם ללא ילדים, רווקים, ובעלי דירות שגרים לבד? הפרויקט הזה הוא בשבילכם. במצבכם, הכוונה להישאר בדיוק באזור בו ממוקם הבית בדרך כלל אינה “כזה ראה וקדש” כמו במקרה בו כבר יש משפחה וילדים. הזמנת הפרויקט תזכה את האזור שלכם בעוד פארקים ירוקים ועוד שדרות עם עצים ושיחי נוי במרכזן. אבל זה גם יוביל להריסת מבנים, ולא כולם ייבנו מחדש (כי בחלק מהגוש-חלקה יסללו פארקים וריאות ירוקות). הפרויקט מבטיח כי כל דייר, כולל מי שלא יחזור לגור באזור, יזכה לפתרון מגורים ברמה זהה לחלוטין לזו שהייתה לו טרם הפינוי, מה שאומר שמבנה הבית יישאר זהה, והאזור החדש – קרוב ככל שניתן למקורי. גם מי שפונה מאזורו וגם מי שחזר אליו מרוויחים בית משודרג בסביבה ירוקה ויוקרתית.

פינוי בינוי – אישורים, והתמודדות עם הרשויות

אישורי רוב תכניות הפינוי בינוי מצריכים טיפול שורש בהתנגדויות. ברוב התכניות, מספיקה כמות דלה של מתנגדים בשביל שהרשויות יחסמו את הפרויקט ולא יביאו אותו לאישור. לכן, עבודה עם קבלן לא מספיקה. תצטרכו לעבוד גם עם עורך דין שיביא לאישור התכנית ויידע להסיר התנגדויות וחסמים ביורוקרטיים. בנוסף, תצטרכו אתם בעצמכם לגשת לוועדות התכנון האחראיות על האזור שלכם ולבדוק היכן אישור הפרויקט עומד מבחינה משפטית עד לאישורו המלא.

פרויקטים

לפרטים נוספים אודות היקף השירותים המוצעים על ידינו בתחום הפינוי בינוי והתחדשות עירונית